Ar En

 

 

آشنایی با رشته مهندسی کامپیوتر

یکی از رشته های پر طرفدارمجموعه ریاضی رشته مهندسی کامپیوتر است که بیشتر بر بخش سخت افزاری تاکید دارد امااز نرم افزار غافل نمیشود.مهندسان کامپیوتر به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می پردازند.رشته مهندسی کامپیوتر به دو بخش نرم افزار و سخت افزار تقسیم می شود و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر با توجه به علاقه شخصی خود و گرایش درسی به رشته مورد نظر مشغول به تحصیل می شوند.

هدف از پیدایش رشته کامپیوتر تربیت متخصصانی است که در زمینه تحلیل، طراحی،ساخت و راه اندازی دستگاه و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود ، نگه داری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند.

 مهمترین شرط ورود به رشته مهندسی کامپیوتر علاقه به کامپیوتر و برنامه نویسی است که در کنار ان دانشجو باید به ریاضی مسلط باشد و اشنایی به زبان انگلیسی داشته باشد. 

 

 

 

معرفی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه لرستان :


گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه لرستان در سال 1385 ابتدا با رشته کاردانی گرایش نرم افزار کار خود را اغاز نمود و سپس در سال 1390 با فارغ التحصیل شدن کلیه دانشجویان کاردانی این مقطع را حذف و شروع به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی گرایش نرم افزار نمود.

این گروه از سال 1394 فعالیت خود را با پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه می دهد و دارای 5 نفر هیات علمی می باشد.

 

گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه دارای 3 سایت A.B.C می باشد که دانشجویان جهت تمرین دروس عملی و برنامه نویسی می توانند از انها استفاده نمایند.

 

آزمایشگاه سیستم عامل و آزمایشگاه شبکه های کامپیوتری از ازمایشگاههای فعال این گروه است که جهت استفاده عملی دانشجویان مورد استفاده قرار میگیرد.